KERAMIK og TEAK, Royal Copenhagen, Hackefors, Ekeby, Gefle.
75716. KERAMIK og TEAK, Royal Copenhagen, Hackefors, Ekeby, Gefle.
Skål, teaktræ.
Lågskål, Royal Copenhagen.
Vas, Hackefors.
Tallerkener, 6 stk, Ekeby.
Kande og skål med låg, England.
Tekande, Gefle.
Sukkerskål, "Østindien", Rörstrand mm.
Kande og skål, Kantstødt, krakelering. Brugsslitage.
Skål, teaktræ.
Lågskål, Royal Copenhagen.
Vas, Hackefors.
Tallerkener, 6 stk, Ekeby.
Tekande, Gefle.