Armbåndsur, manuel, Girard-Perregaux, kal. 743, midten af det 20. århundrede.

756654. Armbåndsur, manuel, Girard-Perregaux, kal. 743, midten af det 20. århundrede.

Mærket på værket: Girard-Perregaux, 17 juveler, schweizisk justeret, 03FU, 743.
Etui omslag mærket Girard-Perregaux 1791, Swiss Acier Inoxydable, 69250086 R.

Diameter ca 34 mm.

Slitage på urkasse og glas, snavs på urskiven, bevægelse er skæv i urkassen.
Funktionel ved katalogisering, ingen funktionsgaranti.

Få foretaget en gratis vurdering!

Diameter ca 34 mm.

Antal besøg: 1.138