756654. Armbåndsur, manuel, Girard-Perregaux, kal. 743, midten af det 20. århundrede.
Mærket på værket: Girard-Perregaux, 17 juveler, schweizisk justeret, 03FU, 743.
Etui omslag mærket Girard-Perregaux 1791, Swiss Acier Inoxydable, 69250086 R.
Diameter ca 34 mm.
Slitage på urkasse og glas, snavs på urskiven, bevægelse er skæv i urkassen.
Funktionel ved katalogisering, ingen funktionsgaranti.