754077. INDSAMLING AF KURIOSITETER.
Blandt andet: Syskrin, "Clarks "Anchor" strandet bomuld til broderi", længde 41 cm Hængelås+nøgle, Optimus Langenscheidts Lilliput-ordbog, Svensk-Engelsk Hæftemaskine, "Frø" mod 400.
Alder og Brugsslitage.
Søsterboks mangler glas. Lister med skader, revner.
Ordbog med løse dele, ikke gennemgangen.
Hæftemaskine med rust.