748447. SPINNINGSTOLE, et par, bejdset bøjet træ, læder, mærket Göte-møbel Nässjö, 1970'erne.
Justerbar med vippefunktion.
Lænestol ryg højde 101, bredde 82 cm.
Fod i metal med plastimiteret dæksel.
Brug/aldersslitage.
Fod i metal med plastimiteret træ (Skader) Plasthåndtag mangler på den ene stol.