747572. CAR STEREO, og KASSETTEBÅND, format stereo 8, anden halvdel af det 20. århundrede.
Bistereo Eref Autozonic.
Kassettebånd, Ampex, bl.a. Jimi Hendrix, David Bowie, Deep Purple, Rolling Stones, Led Zeppelin osv.
Brugsslitage. Smuds.
Ikke gennemgået.