BLØDREGULATOR, Gustav Becker, 1890'erne.

746769. BLØDREGULATOR, Gustav Becker, 1890'erne.

Fineret med valnød. Drejet og skåret dekoration. Bevægelsen mærkede "Medaille D'or Gustava Becker Freiburg in schl". Serienummer 1212004. Højde ca 96 cm.

Have på. Ridser og mærker. Tørre revner. Nogle dekorative elementer mangler. Kam og bundknopper mangler. Værktøjsskruer og lodning mangler. Der mangler et sideglas.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 4.641