Opbevaringsboks til rationeringskort, støvlestik, jernmørtel, kaffekværn, frimærker, jernkugle, notesblokholder, messing askebæger, 6 art nouveau coasters, blækhornsskåret glas, brevpresse Kosta signeret mv.
Varierende stand, skader og slitage forekommer.