STRINGHYLLA, "Stigehylden", gulvmodel, midten af det 20. århundrede.
742987. STRINGHYLLA, "Stigehylden", gulvmodel, midten af det 20. århundrede.
4 ender, højde 215 cm, dybde 29 cm.
4 hylder, teaktræ bredde 78 cm, dybde 30 cm.
13 hylder, teaktræ, bredde 78 cm, dybde 20 cm.
Lampe medfølger, total højde inkl. beslag 27 cm.
Brugsslitage, mindre mærker/ridser.
Mindre pletter, lampeskærm med snavs.
Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.