735650. ANDERS ANDERSSON. TRÅG, menig mand, olie på træ, "Stenvallen", signeret Anders Andersson Järvsö.
Husmærker under truget.
Længde 63 cm.
Bredde 23,5 cm.
Højde ca 7 cm.
Denne Anders Andersson hed ifølge sælgers oplysninger "Smukke Anders".
Brug/aldersslitage.