SELMA LAGERLÖF. Skrifter.

SELMA LAGERLÖF. Skrifter.
733985. SELMA LAGERLÖF. Skrifter.

Albert Bonniers forlag 1933, ca 2.500-tal. 18 værker indbundet i 12 forlags lysebrune halvfranske bind med rygradsdekoration, marmorerede omslag og øvre forgyldt snit.

Indeholder: - GÖSTA BERLINGS FORTÆLLING, - TROLLE OG MENNESKER I-II; - DEN LÖWENSKÖLDSKA RING/CHARLOTTE LÖWENSKÖLD; - DRONNINGER / LEGENDER / EN HERRERELEGENDE / LORD ARNES' MØNTER - KEJSEREN AF PORTUGAL / LEGENDER OM KRISTUS; - EN FORTÆLLING OM EN FORTÆLLING/LILJECRONAS HJEM; - ANTIKRISTENS MIRAKLER; - ANNA SVERD; - KÖRKARLEN/BANLYST; - JERUSALEM I-II; - USYNLIGE LINKS;.

brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

brugsspor.

Antal besøg: 1.579