729579. KERAMIK, 12 dele, Bo Fajans, midten af det 20. århundrede.
9 tallerkener, diameter ca 19 cm.
1 frugtfad, diameter ca 32 cm.
1 serveringsfad, længde ca 36 cm.
1 vase/kande, højde ca 17 cm.
Brugsslitage. En tallerken har et par små hak i kanten, vasen har en skade i bunden.