728712. HANS NICKEL. Hvil ved tømmervognen.
Hans Nickel / Hans Costa (1916 - 1977, Tyskland); Olie på lærred, dateret omkring 1970, signeret nederst til højre, indskrevet på bagsiden, uindrammet. mål ca. 100x70 cm.
Mindre alderstegn. Nederste højre område med et let blå mærke.