HANS NICKEL. Hvil ved tømmervognen.

728712. HANS NICKEL. Hvil ved tømmervognen.

Hans Nickel / Hans Costa (1916 - 1977, Tyskland); Olie på lærred, dateret omkring 1970, signeret nederst til højre, indskrevet på bagsiden, uindrammet. mål ca. 100x70 cm.

Mindre alderstegn. Nederste højre område med et let blå mærke.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 7.990