HANS REIMANN. Svævende ænder i et vinterlandskab.

728708. HANS REIMANN. Svævende ænder i et vinterlandskab.

Hans Reimann (1926 - 2014, Tyskland, aktiv Bad Münder am Deister); Olie på panel, signeret nederst til højre, dateret omkring 1970, original indramning. mål ca. Ramme 84 x 64 x 4,5 cm, maleri 70,5 x 50,5 cm.

Mindre alderstegn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre alderstegn.

HannoVerum
Antal besøg: 5.277