728533. RADIOGRAMMOFON, med pladespiller, "Arkansas", Blaupunkt, midten af det 20. århundrede.
Med pladeveksler Rex, instruktionshæfter, 17 stenkager og et par singler og EP'er.
Højde 91, bredde 118, dybde 45 cm.
Modtaget lyd i pladespilleren, radiodelen lyser op, men det lykkedes ikke at få en kanal. Brugsslitage møbler med et par mindre pletter.