MAUSER. SALONRIFFEL cal 22L.

MAUSER. SALONRIFFEL cal 22L.
716770. MAUSER. SALONRIFFEL cal 22L.

Serienummer: 115769.
Sandsynligvis førkrigsmodel MS420B.
Stemplet Mauser-Werke AG Oberndorf, mærket "Mauser" på numsen.
Tønde længde 66 cm.
Zenith 25x32 monteret på skinnemontering.

Brugsslitage, overfladerust, ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Serienummer: 115769.
Tønde længde 66 cm.

Antal besøg: 3.933