706547. ART DECO ARMBÅND SØLV 835 hvidguld look.
Elegant armbånd fra 1930'erne, lavet af 835 sølv og stemplet. Bredt armbånd med satinfinish og polerede kanter og udskårne dekorationer.
Skal åbnes med en tungeproplås med sikkerheds otte.
Længde 19 cm, bredde 1,5 cm, vægt 35,8 gram.
Meget god stand, højkvalitets sølvsmedearbejde med god mobilitet og høj bærekomfort.