705490. LYSKELYSE, messing, barokstil, 20. århundrede.
6 lysarme. drejet stel, kronet af greb, finial i form af en globus.
Højde ca 90 cm.
Samlet mål inklusiv kæde ca 110 cm.
Diameter 66 cm.
Arbejdede på tidspunktet for katalogisering. Der ydes ingen funktionsgaranti.
Brug/aldersslitage.