699950. LARS PIRAK. kniv, såkaldt samekniv, ben, træ og stål, signeret.
Længde 24 cm. Kun knivens længde 20 cm. Bladlængde ca 9,5 cm.
Uvæsentligt Overfladeslitage. Tilføjelse evt. skåret navn på bagsiden. (10/12-2017 12:00).
Lars Pirak (1932–2008)