GLASVARER, 56 dele, begyndelsen af det 20. århundrede.
699718. GLASVARER, 56 dele, begyndelsen af det 20. århundrede.
12 vinglas, højde 17 cm.
7 glas, højde 14 cm.
11 seltzerglas, højde 11 cm.
12 snapseglas, højde 13,5 cm.
6 likørglas, højde 11,5 cm.
8 snapseglas, højde 10 cm.
Brugsslitage.
Der er lejlighedsvise mikroskopiske ridser.
12 vinglas, højde 17 cm.
7 glas, højde 14 cm.
11 seltzerglas, højde 11 cm.
12 snapseglas, højde 13,5 cm.
6 likørglas, højde 11,5 cm.
8 snapseglas, højde 10 cm.
Brugsslitage.