BORD, barok, sydeuropa, 16-1700 tallet.

69512. BORD, barok, sydeuropa, 16-1700 tallet.

Bord, 3 skuffer, rigt udskåret dekoration af blomster, plade med intarsia i form af blomsterkrans, indlæg i ibenholt.

Slitage, renoveret, suppleret, senere ben, finerskader, delvist løse dekorationer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.783