694431. SØLVBESTIK, 117 stk., AG Dufva, Stockholm, første halvdel af det 20. århundrede.
Bordskeer 12 stk, vægt 863 gram Middagsgafler, 12 stk, vægt 830 gram Mindre middagsskeer, 12 stk, vægt 500 gram Små middagsgafler, 12 stk, vægt 494 gram Kaffeskeer, 12 stk, vægt 183 gram Dessert, 1 stk. stk, vægt 253 gram Dessertgafler 6 stk, vægt 140 gram Dessertknive, 12 stk, totalvægt 510 gram (Klinge rustfri) Mindre madknive, 12 stk, totalvægt 650 gram Madknive, 12 stk, 952 gram.
Smørknive 2 stk, vægt 100 gram Frugtkniv, 46 gram Totalvægt 5522 gram Uden knive, 3263 gram.
Monogram indgraveret, Brugsslitage.