RADIOGRAMMOFON med trådafspiller, Luxor "Magenta", Luxor Radio, Motala, midten af det 20. århundrede.

688022. RADIOGRAMMOFON med trådafspiller, Luxor "Magenta", Luxor Radio, Motala, midten af det 20. århundrede.

Mahognifinermøbler med grammofon, radio og tråd(bånd)afspiller til optagelse af radio og mikrofon. Sideskuffe med optaget trådbånd og mikrofon. Længde 80, bredde 40, højde 81 cm.

Brugt og aldersrelateret slitage. Rapport. Mærker. Ikke funktionstestet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 6.243