Bogreol i to sektioner i i alt 13 dele.
2 skabsdele, den ene med 4 skuffer, den anden med underliggende hylde, længde 60 cm, bredde 35 cm, højde 82,5 cm.
2 glasdøre, 48,5 x 29 cm.
4 større hylder, længde 120, bredde 22 cm.
2 mindre hylder, længde 96 cm, bredde 21,5 cm.
1 stk Skrivebordsdel, længde 96 cm, bredde 50 cm.
Slitage, revner, stødmærker, beslag mangler.