AXEL EINAR HJORTH. Bord, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930'erne.

686681. AXEL EINAR HJORTH. Bord, "Utö", Nordiska Kompaniet, 1930'erne.

Fyrretræ, oval med skålformet bordplade, midterfod. Mål 70 x 55 cm, højde 48 cm.

Brugs- og aldersslitage, mindre skred på skiven, mindre ridser og pletter.

Kunstner/designer

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Axel Einar Hjorth (1888–1959)

Antal besøg: 10.442