HEIN HOPPMANN. italiensk scene.

675894. HEIN HOPPMANN. italiensk scene.

Hein Hoppmann (30/03/1901 Rheinberg - 18/08/1982 ?); Olie på maleripanel, dateret omkring 1950, signeret nederst til højre, pragtfuld guldramme. mål ca. Ramme 97 x 82 x 7 cm, maleri 75 x 60 cm.

Lette alderstegn, ramme foroven med skåret maling.

Få foretaget en gratis vurdering!

HannoVerum
Antal besøg: 7.528