67137. THE URNA and LID BACKET, porcelæn, Kina, første halvdel af det 20. århundrede.
Urne med dekoration i polykrome emaljefarver. Lågbøjen med dekoration i underglasur blå. Højde henholdsvis 16 cm og 27 cm.
Mindre slitage og urnen med en mindre glasur revne.