PAUL MORRO. Storslået stilleben.

666493. PAUL MORRO. Storslået stilleben.

Paul Morro aka Ingfried Henze (06/03/1925 Leipzig - 06/11/2013 Bayern); Olie på lærred, dateret omkring 1960, signeret nederst til højre, gammel guldramme. mål ca. Ramme 75 x 85 cm, maleri 60 x 70 cm.

Mindre alderstegn.

Få foretaget en gratis vurdering!

Mindre alderstegn.

HannoVerum
Antal besøg: 5.744