666395. DIVERSE, 8 dele, keramik, teak, bl.a. Mari Simmulson, Edward Lindahl, Digsmed, anden halvdel af det 20. århundrede.
Bordgrill, teak, Digsmed, Danmark, højde 13.
Kanna, Koka Brun, Hertha Bengtsson, Rörstrand, højde 19.
Tønde, længde 30.
Tønde, Upsala Ekeby, diameter 18.
Skål, Ming, Gustavsberg, højde 9, diameter 19.
Kanna, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, højde 15.
Krus, Mari Simmulson, Upsala Ekeby, højde 11.
Ugle, Edward Lindahl, Gustavsberg, højde 5 cm.
Mindre slitage.