SKRIVEBUREAU, Nyrenæssance, slutningen af 1800-tallet.

65469. SKRIVEBUREAU, Nyrenæssance, slutningen af 1800-tallet.

Fineret i valnød og rod. Dekoreret front med pilastre. Fem skuffer og klapklap med skuffer bagved og skriveområde. Længde 92, bredde 52, højde 154 cm.

Brugsslitage, mindre finerskader og revner.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 721