CHAGALL, MARC. LITOGRAF III. MED 2 ORIGINALE LITOGRAFIER.

653301. CHAGALL, MARC. LITOGRAF III. MED 2 ORIGINALE LITOGRAFIER.

Folio i forlagets grå hørbind med sort tekst. Med illustreret smudsomslag og transparent originalt omslag. Boston bog- og kunstbutik, 1969. Bind 3 af The Lithographs of Chagall 1962-1968 med katalog og tekst af Fernand Mourlot og Charles Sorlier og med 2 originale litografier; beskyttelsesdækslet og en frontovn. Hertil kommer ca. 180 gengivelser i farver og s/h. engelsk tekst. 179 s. , (III).

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 670