Tekandemærke, ABKBF KUNGSÖR - 2. Højde ca 18 cm.
Gryde med låg. Diameter ca 28. Højde omkring 20.
Kasserolle med håndtag. Diameter ca 13. Samlet højde ca 30 cm.
Form. Diameter ca 32 cm.
Vandflaske. Højde ca 27 cm.
Brugsslitage, ridser og mærker. Spænder. Revner i gryden. Løse håndtag.
Form. Diameter ca 32 cm.
Vandflaske. Højde ca 27 cm.