EERO SAARINEN. 2 TULIPSTOLE TIL KNOLL INTERNATIONAL.

645170. EERO SAARINEN. 2 TULIPSTOLE TIL KNOLL INTERNATIONAL.

Design Eero Saarinen 1955-57 Producent Knoll International Model Tulipan (drejbar) Fod af malet aluminium. Sædeskal malet glasfiber.
Sædepudeskum med møbelbetræk ikke original.
sædehøjde ca. 46 cm, højde ca. 80 cm.

Små brugsspor svarende til alderen, små ridser på glasfiberskallen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 402