VASER, SKÅLE mm., glas, 12 dele, Mona Morales, Bertil Vallien, Göran Wärff.

642679. VASER, SKÅLE mm., glas, 12 dele, Mona Morales, Bertil Vallien, Göran Wärff.

Vase, Bertil Vallien, signeret Boda B Vallien 42663. Højde 10.
Skål, Bertil Vallien, signeret Boda B Vallien 57823. Højde 7,5 diameter 11,5.
Skål/askebæger, Sigurd Persson, signeret Kosta 76710 SIGP. Diameter 9,5.
Cigarettænder, signeret Kosta 97130. Højde 8.
Bogtryk/skulptur med fugledekor. Diameter 9.
Svin, 3 stk, Mona Morales, Kosta, heraf 2 stk sign. Højde 4-5.
Lysestager, et par, Göran Wärff, en signeret Kosta 67045 Wärff. Højde 9,5.
Vase, signeret Kosta 44334. Højde 11.
Vase, signeret Kosta 47409. Højde 10,5 cm.

Askebæger med stødmærke. Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.436