Paraplystativ metal og glas højde 62 cm.
Lanterne metal og glas højde eksklusiv håndtag 41 cm.
2 stk 3-fods stativer smedede højde 12 og 17 cm.
Potte, kulkasse kobber højde 17 og 19 cm.
Kaffekedel messing højde 12 cm.
Mørteljern højde 12 cm.
2 sakse og 2 tænger.
Malmklokke højde 16 cm.
Lysestage af tin 16 cm.
Drikkehorn 17 cm.
Ko skål 10 cm.
2 messingstifter 6 og 16 cm.
Julemand udskåret træ 9 cm.
Gammel mand og kvinde udskåret træ, signeret Gunnarsson -42, 16 og 18 cm.
20 kaffeskeer og 3 kagespader, nysølv og messing.
Emaljeret gryde Kockums diameter 20 cm.
Skøjteblad lysestage højde 41, bredde 71 cm.
Nybro lysestage, Klintås højde 30 cm.
Radio Svenska Radioakjtiebolaget Stockholm højde 26, bredde 28,5 cm.
Broderet navneskilt højde 32, bredde 28 cm.
2 akvareller signeret R Buix 16 x 11 cm.
2 tegninger/pasteller 14 x 19,5 cm.
Slag på mørtelhalvdel, mindre skade på radio og Nybro lysestage, farver faldet på navneskilt.
Mørteljern højde 12 cm.
2 sakse og 2 tænger.
Malmklokke højde 16 cm.
Lysestage af tin 16 cm.
Drikkehorn 17 cm.
Ko skål 10 cm.
2 messingstifter 6 og 16 cm.
Julemand udskåret træ 9 cm.