630657. VARE 4 STK 18/1900 tallet.
Vægtvægte, 2 stk. Første fjerdedel af det 20. århundrede. Højde 29,5 og 37 cm. Mærkedug, korsstingsbroderi i ramme. Dateret 1831, signeret EB EB. 24,5x29,5 cm. samt grydeske, kopper med fregnet dekoration og låg med indbygget si. Sidste fjerdedel af 1800-tallet.
Vægt med slid, dele mangler. Etiketten er ikke undersøgt uden for rammen. Synlig skade. Potte med Brugsslitage.