Sæt AF TIN, 11 dele, inklusive svensk tin, første halvdel af 1900-tallet.
628102. Sæt AF TIN, 11 dele, inklusive svensk tin, første halvdel af 1900-tallet.
2 kopper, 1 guldsmed Harald Linder, 1926, højde 15,5 cm, diameter 10,5 cm. 1 Lundin og Lindberg metalvarefabrik, 1935, højde 17,5 cm, diameter ca 15 cm.
1 dukkeservice, 9 dele, ikke stemplet, højde 0,4-3 cm, ske længde 3 cm, bakke ca 6x8 cm.
Slitage, buler i stor kop, ujævn bund af stor kop.
Dukkeservice i god stand.
Dukkeservice i god stand.