625155. SKAB, "Calmare key", mærket Åfors møbelfabrik, anden halvdel af det 20. århundrede.
Egetræ. Under- og overdel med dørpar. To skuffer. Indvendigt hylde bagtil.
Længde 116,5 cm.
Bredde 45 cm.
Højde 175 cm.
Bumpemærker, mindre finerskader.
Brugsslitage.
Nøgle/nøgler findes