SPEGEL, Johan Fredrik Sellberg (1793-1852), Vänersborg.

619280. SPEGEL, Johan Fredrik Sellberg (1793-1852), Vänersborg.

Stemplet, JF Sellberg Wennersborg. Bronseret ramme med dekoration af blandt andet blomster. Flankeret af halve søjler. Højde 146 cm, længde 83 cm.

Dekorationsdele mangler. Beskadiget pastellag. Senere maleri.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.669