JORGEN KASTHOLM UND PREBEN FABRICIUS. EN TULIPESTOL FK6725.
619164. JORGEN KASTHOLM UND PREBEN FABRICIUS. EN TULIPESTOL FK6725.
Design Jørgen Kastholm og Preben Fabricius 1969 Fabrikant Kill Model FK6725 Stel af matforkromet stål, drejelig. Skal beklædt med sort læder.
sædehøjde ca. 47 cm total højde ca. 109 cm (15).
Brugt. Læderbetræk med overfladiske brugsspor, små ridser og enkelte steder let falmet eller med buler.
Men generelt god stand.
Men generelt god stand.