618273. GUSTAV GURSCHNER. Bordur i bronze med nummer 548/101, signeret Gurschner. Ungdom omkring 1900.
Bordur, Art Nouveau/Jugend i bronze med nr. 548/101.
Urværk stemplet M & Sohn Karlstein, Højde inkl. marmorfod 49 cm.
Bevægelse ikke testet, nøgle mangler.