SKÅL mm, 9 dele, glas, inkl. "Tusen Fönster", Simon Gate, sign.

616196. SKÅL mm, 9 dele, glas, inkl. "Tusen Fönster", Simon Gate, sign.

Skål Simon Gate signeret "Orrefors S o 395 - 121" højde 12 cm.
Skål signeret "Glasskolan Kosta 88" højde 12 cm.
Oval skål usigneret længde 37 cm.
Skål signeret "Orrefors" diameter 15 cm.
Lanterne stemplet "Orrefors" diameter 11 cm.
2 karafler heraf 1 signeret "Glasskolan" højde 22 og 23 cm.
Æggebæger Kosta Boda 10 cm.
Shotglas 29,5 cm.

Skål Glasskolan med et lille Kantstødt, prop er skæv i karaffel.

Få foretaget en gratis vurdering!

Æggebæger Kosta Boda 10 cm.
Shotglas 29,5 cm.

Antal besøg: 711