Sæt PORCELÆN, (9), dele bl.a. Gustavsberg, Rörstrand, 1900-tallet.
614958. Sæt PORCELÆN, (9), dele bl.a. Gustavsberg, Rörstrand, 1900-tallet.
Vaskesæt, Kande, højde 24 cm, fad, højde 10, diameter 30 cm.
Figuren, Gustavsberg, Sven L, højde 14 cm.
Yderfor, Rörstrand, 115 højde 15, diameter 15,5 cm.
Lock urna, England, højde 14 cm.
Gryder, et par Royal Copenhagen, højde 8 cm.
Vase, Wedgwood, højde 16,5 cm.
Bojan, Japan, højde ca 14,5 cm.
Brugsslitage.
Krackelyrer.
Bøjen med beskadiget låg.
Brugsslitage.
Krackelyrer.
Bøjen med beskadiget låg.