610721. NANNA DITZEL. BORD I TEAK TIL SØREN WILLADSEN.
Design: Nanna Ditzel i 1958 Producent: Søren Willadsen Version ca. 1960'erne.
Stel af teak, dels massiv, dels fineret.
højde ca. 72 cm bredde ca. 175 cm dybde ca. 75 cm.
Betingelsen er brugt.
Der er tegn på slid på benene i form af ridser.
Bordoverfladen har mindre brugsspor.
Betingelsen er brugt.