INGEBORG LUNDIN. Vase, glas, "Melon", mærket "Expo Du 9-39" og signeret, Orrefors, 1900-tallet.

610432. INGEBORG LUNDIN. Vase, glas, "Melon", mærket "Expo Du 9-39" og signeret, Orrefors, 1900-tallet.

Tordenblå tonet glasmasse. Højde 32,5 cm.

Brugsslitage, kalkaflejringer, interiør.

Kunstner/designer

Ingeborg Lundin (1921–1992)

Få foretaget en gratis vurdering!

Kunstner/designer

Ingeborg Lundin (1921–1992)

Antal besøg: 3.989