Denne Mercedes nøglering er unik, håndlavet og stemplet 14 karat gult guld.
Nøgleringen måler 90 mm gange 32 mm.
Nøgleringen er sat med kaliberskårne safirer, der i alt er cirka 1,00 karat.
De kaliberskårne rubiner er i alt cirka 1,00 karat.
De 24 runde brillantslebne diamanter i alt cirka 1,20 karat.
Det interne Mercedes-emblem drejer frit.
Samlet vægt af denne vare er 24,2 gram.
Brugt/godt.