BORDLAMPE, et par og VÆGPENDUL, træ, gustaviansk stil, Linköping, 1900-tallet.

60466. BORDLAMPE, et par og VÆGPENDUL, træ, gustaviansk stil, Linköping, 1900-tallet.

Vægpendul, forgyldt. Lysekroner, glas, messing og alabast, ophængt med prismer. Højde ca 51 cm.

Brugsslitage. Pendel og nøgle er tilgængelige.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.177