KØBMANDSSKIVE, træ, 1800-tallet.

601490. KØBMANDSSKIVE, træ, 1800-tallet.

Malet træ, delvist med original farve, 12 æsker med udskårne knopper.
Længde 109, dybde 57, højde 56 cm.

Brug og aldersrelateret slid. ældre maleri over original maling foran. Farvetab, æske med ældre renovering med sukkerkasse,, Der mangler en tavle bagpå.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.842