16 flade tallerkener, diameter 25 cm.
12 dybe tallerkener, diameter 25 cm.
12 tallerkener, diameter 21,5 cm.
6 tallerkener, diameter 16 cm.
sauceskål serveringsfad, længde 28 cm.
serveringsskåle, længde 23 cm.
mindre skål.
Slitage, hak, misfarvninger, krakeleringer. Delene er i varierende stand.
mindre skål.