597137. OTTO REINIGER. Schwabisk landskab, olie på panel, indrammet og signeret, omkring 1900.
Otto Reiniger (født 27. februar 1863 i Stuttgart – død 24. juli 1909 i Korntal-Tachensee, Württemberg) var en tysk impressionistisk landskabsmaler.
Mål: 60 x 70 cm.
Brugt stand ramme med brugsspor.