Brunbejdset birk.
Spisebord, rektangulær plade med afrundede hjørner, fod med fire rigt udskårne forbundne ben. Længde 200, bredde 100, højde 78 cm. Der mangler belastninger.
Ti stole, gennembrudt rygplade, stel med fire rigt udskårne forbundne ben, sort stofbetræk.
Brunbejdset birk.